Robert Lewandowski

Jeden z najlepszych polskich piłkarzy, kapitalny napastnik i piłkarz który osiągnął wielki sukces w Bundeslidze. Lewy urodził się 21 sierpnia 1988 w Warszawie i od początku miał sportowe predyspozycje ponieważ wychowywał się w sportowej rodzinie. Zanim przejdziemy do Lewandowski memy, przyjrzyjmy się trochę jego postaci. 

Kariera klubowa

Lewy swoją karierę z zawodową piłką rozpoczął w Zniczu Pruszków. Po dwóch sezonach Lewandowski przeszedł do Lecha Poznań czyli słynnego Kolejorza, z którym sięgnął po Puchar Polski, Mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski, a także został królem strzelców Ekstraklasy sezonu 2009/2010. Dzięki tak dobrym występom Lewy nie musiał długo czekać aby zostać zauważonym przez zagraniczny klub. Tą drużyną okazała się grająca w Bundeslidze Borussia Dortmund do której przeszedł za 4,5 mln euro. Już w pierwszym sezonie 2010/2011 w nowym klubie pobił rekord goli strzelonych przez Polaka, który wynosił 20 bramek. Dodatkowo został jeszcze najlepszym strzelcem Borussi.

Z BVB w sezonach 2010/2011 i 2011/2012 sięgnął po Mistrzostwo Niemiec, w sezonie 2011/2012 po Puchar Niemiec, a także zdobył Superpuchar Niemiec w 2013 r. Grając w Dortmundzie razem z Błaszczykowskim i Piszczkiem stworzył tzw. „Trio z Dortmundu”.

4 stycznia 2014 r., Lewandowski podpisał 5-letni kontrakt z Bayernem Monachium do którego przeszedł w lipcu na zasadzie wolnego transferu. Sezon ten Lewy pomimo fatalnej kontuzji po której miał wstrząśnienie mózgu i musiał nosić specjalną maskę może uznać za udany ponieważ zdobył 17 goli. Sezon 2015/2016 należy prawdopodobnie do najlepszego jaki do tej pory Lewy rozegrał w swojej karierze. W meczu przeciwko Wolfsburgowi wchodząc z ławki zdołał strzelić aż pięć bramek i to w zaledwie 9 minut (51′, 52′, 55′, 57′ i 60′ minucie meczu) bijąc przy tym wiele rekordów Bundesligi. Tak samo jak w dwóch sezonach w BVB tak i teraz po dwóch sezonach w Bayernie Lewandowski sięgnął po dwa Mistrzostwa Niemiec, Puchar Niemiec i Superpuchar Niemiec.

Kariera reprezentacyjna

Robert Lewandowski w reprezentacji Polski zadebiutował w 2008 r., w eliminacji Mistrzostw Świata 2010 przeciwko San Marino w którym zdobył bramkę. Euro 2012 przyniosło mu tylko jedną bramkę zdobytą w meczu przeciwko Grecji. W grudniu 2014 na stałe objął funkcję kapitana reprezentacji. Na Euro 2016 r., poprowadził zespół do fazy ćwierćfinałowej. W meczu przeciwko Portugalii zdobył zdobył drugiego najszybszego gola w historii Mistrzostw Europy.

Lewy memy

Robert Lewandowski to zawodnik na którego czekała od wielu lat cała Polska. W końcu mamy piłkarskiego giganta. Nic wiec dziwnego, że Lewy memy zalały nasz rodzimy internet. Oto najlepsze z nich:

Lewy

lewy-memy-2

lewy-memy-3

lewy-memy-4

lewy-memy-5

lewy-memy-6

lewy-memy-8

lewy-memy-9

lewy-memy

memy-lewy-2

memy-lewy