Jakub Wawrzyniak

Jakub „Krul” Wawrzyniak jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy grający na pozycji obrońcy. Wawrzyniak, a dla kolegów Wawrzyn jest obok Łukasza Piszczka jedynym piłkarzem, który aż trzykrotnie został powoływany na Mistrzostwa Europy w latach 2008, 2012 i 2016.

Karierę seniorką Krul rozpoczął od gry dla III ligowca Sparta Brodnica. W zespole nie zagrzał długo miejsca ponieważ kolejne kluby zauważały jego wielki talent przez co Wawrzyn co rusz przenosił się do innego klubu. Od 2007 r. stał się zawodnikiem Legii Warszawa z którą zaliczał największe sukcesy. Plamą w karierze Wawrzyniaka okazał się mecz w barwach Panathinaikosu przeciwko Ksanti. Po spotkaniu w organizmie Krula wykryto niedozwolone środki dopingowe.

Zimą 2015 roku Wawrzyniak podpisał 2,5 letnią umowę z Lechią Gdańsk, której piłkarzem jest do teraz. W trakcie letniego okna transferowego w 2016 r., wiele czołowych klubów rywalizowało o zakontraktowanie doświadczonego obrońcy. W czołówce klubów zainteresowanych Wawrzyniakiem były m.in. Real Madryt czy Chelsea, które oferowały obrońcy zarobki rzędu 10 mln Euro rocznie. Wawrzyniak po zamknięciu okna stwierdził w wywiadzie, że Real, Chelsea i inne kluby z zachodniej Europy są dla niego zdecydowanie za słabe i woli zostać w Lechii.

Pierwszy mecz Jakuba Wawrzyniaka w reprezentacji Polski odbył się 6 grudnia 2006 r., w wygranym spotkaniu przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim. Do tej pory dla kadry narodowej rozegrał 49 meczy, w których zdobył 1 bramkę. Wawrzyniak dzięki swoim ponadprzeciętnym umiejętnościom stał się jednym z filarów sukcesów biało-czerwonych w ostatnich latach.

Wawrzyniak memy

Wielu w Polsce zastanawia się, kto był większym graczem, Jakby Wawrzyniak czy Grzegorz Rasiak. Jedno jest pewne, na temat tego pierwszego powstało dużo więcej przezabawnych menów. Zapraszamy na najlepsze z nich:

Messi-6Di-Maria-1

Wawrzyniak (1) Wawrzyniak (1)w Wawrzyniak (2) Wawrzyniak 3 Wawrzyniak Wawrzyniak-1

Polska vs Dania Wawrzyniak 2 Wawrzyniak 5

Wawrzyniak